Sukces firmy Google

Twórcy firmy Google od najmłodszych lat interesowali się komputerami. Podczas studiów mimo różnicy poglądów co do komputerów, tworzyli razem projekty. Wówczas wpadli na genialny pomysł o linkach zewnętrznych prowadzących do strony. Później na podstawie ich pomysłu powstał Algorytm PageRank. Siedzibą firmy na początku był garaż jednego z właścicieli.

Nazwa firmy powstała przez pomyłkę, gdyż początkowo miała być zupełnie inna. Jednak jeden z właścicieli – Sergey Brin – z pośpiechu wpisał Google. Później przyjaciele stopniowo znaleźli inwestora i tak zaczęła się firma rozwijać. Właściciele zyskali sławę na uczelniach na całym świecie i zainspirowali innych do tworzenia własnych pomysłów na biznes.

Na początku przeglądarka nie przynosiła zysków, gdyż była udostępniana bezpłatnie. Jednak po 10 latach firma powiększyła swój kapitał o 10000%.

Jej właściciele twierdzą,że aby osiągnąć sukces wystarczy pomysł, wytrwałość i pasja do tego co się robi. Wówczas wszystko inne się ułoży i firma się rozwinie. W końcu każdy sukces ma zazwyczaj swój początek w garażu.