Sukces firmy NIKE

Firma NIKE, to znana na całym świecie marka obuwia sportowego. Firma często w swoich reklamach wykorzystuje wizerunek znanych sportowców na skalę światową, którzy są lubiani i szanowani przez społeczeństwo. Właściciel – Phil Knight – twierdzi, że początek firmy to był szczęśliwy zbieg okoliczności a kolejne lata to już ciężka praca.

Firma NIKE kładzie od zawsze duży nacisk na kreowanie marki. Początkowo firma produkowała buty jedynie dla sportowców co powodowało, że w późniejszym czasie gdy buty były ogólno dostępne to każdy chciał je mieć.

Hasło reklamowe tutaj również miało ogromne znacznie. Słynne „Just do it!” było znane na całym świecie. Firma nadal dominuje pod względem sprzedaży wśród innych producentów obuwia sportowego.

Phil Knight zarządzał swoim biznesem przez 51 lat i zostawił go pod opieką pracownikowi, który był związany z firmą od 36 lat. Dzięki takiej kolei zdarzeń firma nadal świetnie prosperuje i zatrudnia tysiące pracowników. Sukces tej firmy zatem zależał od marketingu i wysokiej jakości produktów.