Jeżeli masz komornika to sobie na niego zasłużyłeś!

 

Z reguły jestem osobą bardzo empatyczną. Jednak wiele razy spotykam się z próbą linczowania zawodu jakim jest komornik. Ursynów nie stanowi wyjątku od tej reguły i tam również komornicy nie są szczególnie lubiani. http://www.zyciena100procent.pl/naprawde-skuteczny-komornik/ i inni przedstawiciele tego zawodu często spotykają się z nieprzychylnym stosunkiem do tego zawodu.
Jednak według mnie kompletnie bez sensu. Ludzie obwiniają komorników z Ursynowa za całe zło. Tymczasem wedle moich doświadczeń i wiedzy, żeby otrzymać komornika trzeba się bardzo postarać.

 

 

  • Dlaczego według mnie na komornika trzeba sobie zasłużyć?
  • Przede wszystkim to są długi, które sam sobie zrobiłeś. Albo biorąc kredyty w nieodpowiedzialny sposób, albo otrzymując wiele mandatów. W każdym przypadku jedno jest pewne – komornik z Ursynowa nie przyszedł do Ciebie, bo wypadło na Ciebie z wyliczanki.
  • Praktycznie każda firma stara się najpierw sama rozwiązać spór. Wysyłają Ci przypomnienia dotyczące rachunków, dzwonią do Ciebie, kontaktują się. Jednak jeżeli wszystkie próby kontaktu zawodzą, to wtedy muszą skorzystać z usług komornika z Ursynowa.
  • Jeżeli chcesz, to w większości przypadków dogadasz się z firmą. Oczywiście są wyjątki od tej sytuacji, jednak z reguły firmy są chętne do tego, żebyś np. spłacił swoje zadłużenie w ratach. Pamiętaj, że firmie nie zależy na tym by nasłać na Ciebie komornika z Ursynowa.

Dlatego właśnie uważam, ze każda osoba, która ma komornika zasłużyła na to.