Ekogroszek czarna perła opinie

Ekogroszek to jeden z najpopularniejszych opałów, stosowany do ogrzewania w gospodarstwach domowych. Teraz także dostępny w wygodnych workach z systemem łatwego otwierania, higieniczny i łatwy w użyciu także dla kobiet.

Ekogroszek jest paliwem stałym produkowanym z węgla kamiennego, przeznaczonym do produkcji energii cieplnej w nisko emisyjnych kotłach retortowych. Kotły retortowe to inaczej piece CO przystosowane do spalania ekogroszku. Są to „bezresztowe”, ekologiczne i zarazem ekonomiczne urządzenia grzewcze stosowane w celu zaopatrzenia w energię cieplną zarówno domów jednorodzinnych jak i również wielorodzinnych. Ich podstawową zaletą jest prosta obsługa. Zautomatyzowana praca takiego kotła wymaga bardzo małego zaangażowanie obsługi ograniczającej się jedynie do zasypu ekogroszku i usunięcia popiołu z częstotliwością raz na 6-10 dni (dosypywanie) i co kilkanaście dni opróżnianie popiołu. Inną ważną zaletą tego typu urządzenia jest wysoka sprawność wynosząca od 80-85%. To właśnie dzięki temu koszty wytwarzanego ciepła są tak niskie (średnio 2 razy niższe niż w przypadku stosowania ogrzewania gazem ziemnym, a aż 4 krotnie mniejsze niż w przypadku stosowania do tego celu oleju opałowego).

W tym sezonie grzewczym pojawił się nowy produkt, ekogroszek czarna perła. Producentem jest polski dystrybutor węgla kamiennego, spółka S.A.

Ekogroszek czarna perła wytwarzany jest z wysokokalorycznego węgla o niskiej zawartości siarki (0,3-0,6%), małej zawartości wody i substancji niepalnych. Dzięki temu w wyniku spalania wytwarzane są niewielkie ilości tlenków siarki, a po jego spaleniu pozostaje stosunkowo mało popiołu. Dzięki użyciu ekologicznych kotłów retortowych mała jest także ilość powstającego tlenku węgla. Niewielkie rozmiary ziaren (od 5 do 25 mm) pozwalają na stosowanie automatycznych dozowników węgla. W praktyce oznacza to, iż kotły po uzupełnieniu mogą pracować kilka dni bezobsługowo, a przy kotłach większych czas ten jest jeszcze dłuższy.
Ekogroszek czarna perła pakowany jest w 25-kilogramowe worki, wyposażone w system łatwego otwierania, są higieniczne i wygodne w użyciu również dla pań domu. Gwarantują przy tym utrzymanie parametrów opału (brak efektu wietrzenia).  

Ekogroszek czarna perła opinie

Zamawiam ekogroszek Czarną perłę od 4 lat i polecam. W załączniku zdjęcia ile jest popiołu po 2 dniach palenia i jak się spala. W tym roku pale od 20 października i spalilem dopiero 2 tony, dom 98 m2. Zużycie mam na poziomie 0,6 worka na dobę, czyli 15kg/ doba. Do wszystkich kupujących wysterujcie dobrze piec ten węgiel nie lubi dużo nadmuchu, wentylator na poziomie około 48% i wszystko będzie się dobrze spalac. Potwierdzam że jest troszkę więcej popiołu niż w ekogroszek o kaloryczność 28MJ ale to kwestia ustawień Polecam do mniejszych domów.


Grzegorz


Zakupiony towar dobrze zapakowany suchy, po odstaniu 3 mcy, worki zostały zważone ważyły od 25,1 do 25.2 kg. Jesli chodzi o energetyczność – sprawdzał sie do temperatur +5 st. Cel. i wyższych, w tej chwili ma na zewnątrz -5 st. Cel. i piec bierze ok. 30 kg na dobę. w zeszłym roku przy groszku o kaloryczności 28MJ przy temperaturze -20 st. Cel piec brał 23kg na dobe, a przy -5 st. Cel ok. 15-16kg, roznica w kaloryczności miedzy tymi węglami to 20% a w spalaniu 100%, spala sie bardzo dobrze do popiołu z papierosa, zawartośc popiołu trochę większą niż deklarowana. Jednak nie polecam, kupiłem czarna perłe jako tani groszek i mam dużo roboty. w tamtym roku przy najzimniejszych dniach popiół wynosiłem co ok. 10-12 dni, a teraz bez mrozu co 8-10 dni.

ZALETYb. dobrze sie spala, b. dobrze zapakowany, suchy
WADYbardzo szybko sie spala, b. niska kaloryczność, często wybieram popiół

wojtek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *