Typowe błędy w planowaniu przejścia na emeryturę, których należy unikać.

jak przejść na emeryture

Planowanie emerytury jest skomplikowane, a nawet może być przerażające. Odkładasz fundusze na utrzymanie co najmniej 10 lat po utracie zdolności do pracy. Pozostanie przez 10 lat bez dochodu, nagle szybującego zamiast oszczędzania, wydaje się prawie niemożliwe, ale dobry plan emerytalny od doradcy finansowego w Greenville, Karolina Południowa, umożliwia to.

Dobry doradca finansowy ostrzeże Cię, abyś nie popełniał częstego błędu. Chociaż niektóre błędy, takie jak brak wykupienia polis ubezpieczenia na wypadek opieki długoterminowej lub nieuwzględnienie podniesienia kosztów opieki zdrowotnej do przyszłych budżetów, są częste, jest jeden błąd, który jest najpoważniejszy: brak planu finansowego. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji na temat katastrof, które mogą towarzyszyć złemu planowaniu emerytur, oraz o tym, co musisz zrobić, aby czuć się bezpiecznie w przyszłości.

Typowe błędy w planowaniu przejścia na emeryturę, których należy unikać

Dla przypomnienia, oszczędzanie tylko 10% miesięcznego wynagrodzenia nie jest planem finansowym; To jest podstawa do oszczędzania wiedzy. Gdzie poszły te pieniądze? Jak będzie chroniony? Czy naprawdę możesz uwierzyć, że to wystarczy na emeryturę? Ile lat możesz żyć z tych pieniędzy? Czy przyczyni się to do wzrostu kosztów opieki zdrowotnej i innych potrzeb? Prawda jest taka, że ​​emerytura może trwać dłużej niż 20 lat. Wiele osób może próbować rozpocząć planowanie przejścia na emeryturę w wieku 35 lat, dając im po prostu około 30 lat na oszczędzenie na 20 lub więcej lat życia bez dochodów.

Potrzebujesz jedynie porady finansowej, aby dowiedzieć się, że decyzje, które teraz podejmiesz, pomogą Ci przejść na emeryturę. Musisz mieć plan, zaktualizować go, aby dopasować go do swoich potrzeb, jednocześnie doświadczając zmian w życiu, czynników związanych z Twoimi obecnymi potrzebami oszczędnościowymi – takimi jak kupno nowego samochodu lub wysłanie któregoś dnia dzieci na studia – i pracy na emeryturze zgodnie z dzisiejszymi planami.

jak zaplanować emeryture

Prawidłowe planowanie emerytury

Prawda jest taka, że ​​bez odpowiedniego planowania emerytalnego naprawdę zabraknie Ci pieniędzy. Możesz znaleźć się w wieku 70 lat i mieć za mało pieniędzy, aby je pominąć, bez świadczeń z Ubezpieczeń Społecznych i złe planowanie, złe wyniki, gdy jesteś młody. Co byś zrobił, gdybyś był zbyt zmęczony lub niepełnosprawny, aby pracować jako osoba w podeszłym wieku? Jak znajdziesz satysfakcjonującą pracę, jeśli nie pracujesz dłużej niż 10 lat? Wielu rodziców znajduje się w niekorzystnych więziach finansowych, w przeciwieństwie do wszystkiego, z czym mają do czynienia jako młodsi i bardziej zdolni ludzie: tracą pieniądze i nie mają sposobu, aby to osiągnąć. Jak uchronić się przed katastrofalnym stylem życia, w którym obecnie żyją nieszczęśni ludzie? Typowe błędy w planowaniu przejścia na emeryturę, których należy unikać

Musisz teraz wiedzieć, jak zarobić i odłożyć wystarczająco dużo pieniędzy, aby żyć z katastrofy, aby tak się nie stało. Musisz wiedzieć, jak zaplanować, zaplanować, co, ile potrzebujesz, odłożyć te fundusze, a co najważniejsze, jakie konkretne narzędzia ekonomiczne ułatwiają przejście na emeryturę.

Dobrą podstawą rzetelnego i skutecznego planowania emerytalnego jest zrozumienie czterech złożonych czynników, które mają wpływ na przyszłą inwestycję.

Po pierwsze, istnieje stopa zwrotu z inwestycji – czyli akcje, obligacje, inwestycje w nieruchomości i inne miejsca, w których spodziewasz się skorzystać z zainwestowanych pieniędzy. Następnie należy wziąć pod uwagę stopę inflacji. Doradca finansowy może pomóc przewidzieć wartość, jaką Twoje obecne finansowanie przyniesie w przyszłości, ponieważ możesz stać się ślepy, ponieważ starzejesz się z kontem oszczędnościowym, które nagle jest warte znacznie mniej niż myślisz. Po trzecie, musisz pomyśleć o stawkach podatkowych i tym, jak faktycznie stracisz zyski lub oszczędności. Na koniec powinieneś wziąć pod uwagę swoje wydatki – nie tylko bieżące wydatki, ponieważ każdy wydany teraz grosz to mniej na przyszłość, ale także zrozumieć, jakie koszty poniesiesz po przejściu na emeryturę.

Ogólne planowanie emerytalne Planowanie finansowe na emeryturę jest głównym celem naszej firmy. Pozwól, że pomożemy Ci znaleźć wiele dostępnych możliwości, które pomogą Ci zaplanować przyszłość finansową. Odwiedź naszą stronę pod adresem Wspólne błędy w planowaniu emerytury, których należy unikać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *