Jakie jest ryzyko ciągłego czatowania?

czatujące dzieci

Wiadomości są podobne do czatu, poza tym, że są to ogólnie informacje dotyczące konkretnej osoby, a raczej działania grupowe. Technologia ta powiadamia użytkownika, gdy znajomy jest w sieci, umożliwiając mu „rozmowę” poprzez wymianę wiadomości tekstowych. W przypadku niektórych technik może to być pozbawione ryzyka, jeśli osoba, do której dziecko wysyła wiadomość, jest kumplem lub krewnym. Ale komunikator może oznaczać katastrofę, jeśli „pomylona osoba” znajduje się na drugim przystanku. Podobnie jak w pokoju rozmów, osoby mogą udawać dowolną osobę.

W przeciwieństwie do niektórych czatów, nie ma tam nikogo innego, kto mógłby pilnować ćwiczeń. Jeśli twoje dziecko szybko wysyła wiadomość do dodatkowej osoby, to naprawdę tak, jakby oboje byli razem w osobistym miejscu.

Niebezpieczeństwo zaczyna się, gdy sprawca podkrada się blisko w publicznej przestrzeni rozmów, polując na dziecko, które uważa za bezbronne. FBI twierdzi, że tata, mama i dzieci powinni pamiętać, że sprawca stosunku cyber-seksualnego może być w każdym wieku lub w każdym wieku. Ponadto dana osoba nie będzie musiała przedstawiać fałszywego przedstawienia brudnego, zaniedbanego, starszego mężczyzny zakładającego płaszcz przeciwdeszczowy, aby stać się osobą, która może skrzywdzić malucha. Podczas gdy większość seksualnych drapieżników to mężczyźni, zdarzały się przypadki, gdy dorosłe kobiety korzystały z Internetu i komunikatorów internetowych, aby nagabywać nieletnich chłopców i kobiety.

Według FBI, gdy sprawca znajduje osobę, która wydaje się podatna, zaprasza malucha do osobistego miejsca na czacie, aby lepiej się poznać. Ta różnorodność osobistych rozmów jest zwykle realizowana za pośrednictwem usługodawcy bezpośredniego przesyłania wiadomości, takiego jak MSN Messenger lub The United States On-line (AOL). Chociaż nie zawsze jest to najbardziej prawdopodobne, spotkania te można przyjąć za pośrednictwem poczty elektronicznej, rozmów przez telefon komórkowy i, w gorszej sytuacji, bezpośredniej konferencji.

Zapamiętaj te proste sugestie, aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo w Internecie.

  • Umieść komputer w takim miejscu na terenie posesji, w którym możesz łatwo monitorować korzystanie przez dziecko z Internetu.
  • Często pytaj dzieci o ich znajomych w sieci i działania. Bądź w okolicy, abyś mógł śledzić ekran wyświetlacza oraz wiadomości błyskawiczne wysyłane i odbierane przez Twoje dziecko.
  • Pomyśl o wykorzystaniu systemu oprogramowania sprawdzającego, takiego jak IamBigBrother, który ukrywa się na Twoim komputerze osobistym i natychmiastowo zapisuje wszystkie wiadomości błyskawiczne.

Chociaż Internet może zapewnić dziecku bardzo optymistyczne doświadczenia, to nowe medium może również przedstawiać niebezpieczne sytuacje. Tak jak monitor Instagram nie pozwoliłby dziecku na samodzielne wędrowanie na nieznane terytorium, tak też nie chciałbyś, aby wchodził w interakcje z nieznajomymi w sieci bez nadzoru i nadzoru rodziców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *