Kredyt gotówkowy dla firmy – czy to ma sens?

Kredyt gotówkowy to produkt bankowy, z którego korzysta mnóstwo klientów. Dzięki niemu można szybko otrzymać pieniądze na dowolny cel.

Kredyty gotówkowe pozwalają na ratowanie budżetu w kryzysowych sytuacjach, kiedy na przykład zepsuje się samochód i trzeba sporo wydać na jego naprawę. Dzięki kredytom gotówkowym można także sfinansować wyjazd na wakacje, zakupić sprzęt RTV i AGD, czy też sfinansować remont mieszania.Wielką zaletą kredytu gotówkowego jest to, że w dzisiejszych czasach można go bardzo łatwo uzyskać. W niektórych bankach nawet nie trzeba w tym celu udawać się do placówki bankowej. Wystarczy złożenie wniosku w serwisie internetowym. Kryterium, w zasadzie jedynym, jest wysokość zarobków. Jeśli wpływają one terminowo na konto, można być pewnym, że kredyt się otrzyma. Jego wielkość uzależniona jest od wysokości pensji.Najczęściej klienci biorą kredyty w tych bankach, w których mają rachunki osobiste. Ale warto dokładnie sprawdzić, co ma do zaoferowania konkurencja. Banki mają różne kryteria przyznawania kredytów, dlatego w niektórych można otrzymać znacznie więcej pieniędzy. Różnią się także kryteria przyznawania kredytów. To, że jeden bank odmówi, nie oznacza, że inny zrobi to samo. Podczas porównywania kredytów warto brać pod uwagę ilość rat, ich wysokość, stopę oprocentowania kredytu, rzeczywistą roczną stopę oprocentowania i całkowitą kwotę do zapłaty. Niektóre banki pobierają prowizję przy udzielaniu kredytów, które pomniejsza otrzymaną sumę. Warto także pytać o to.

Najatrakcyjniejsze oferty kredytów na rynku

Spójrzmy teraz na to, co oferują poszczególne banki. Nasza symulacja zakłada, że chcemy pożyczyć 10.000 złotych na 60 miesięcy.Najniższe oprocentowanie kredytów gotówkowych oferuje Euro Bank. Dla osób, które posiadają konto w banku, wyniesie ono 2,5%, dla pozostałych klientów 3,5%. Oprocentowanie kredytu gotówkowego w Alior Bank i w Banku BPS wynosi 5%. Bank BPH oferuje kredyt z oprocentowaniem 6,5%, Raiffeissen i Santander – 8,5 %. Oprocentowanie kredytu gotówkowego w Banku Pocztowym wynosi 6,66%, w mBanku 8,09% a w Banku Pekao 9,90%.Przykładowe stałe, miesięczne raty naszego kredytu (bez ubezpieczenia) będą wynosić w Euro Banku – 196 złotych, w Santander 215 złotych, a w mBanku – 222 złote.To nie wszystko, warto sprawdzać, czy bank pobiera prowizję i w jakiej wysokości.Przykładowo, jeśli bank pobiera 6% prowizji, to zamiast 10000 złotych, na rękę dostaniemy 9400 złotych.

Powyższe zestawienie ma wyłącznie charakter orientacyjny. Oferty mogą się różnić, kiedy pracownicy banku przedstawią konkretne oferty dla klientów, ponieważ zależ w dużej mierze od zadolności kredytowej danej osoby.

Kredyt gotówkowy to produkt, który pozwala wybrnąć z wielu kłopotliwych sytuacji. Dzięki niemu można ratować domowy budżet, inwestować i dokonywać nowych zakupów. Bogata oferta banków pozwala wybierać spośród wielu ofert. Warto jednak dokładnie porównać oferty, odwiedzając banki lub sprawdzając serwisy finansowe w internecie. Z wielu ofert dziś skorzystać przez Internet. To pozwoli wybrać najlepsze kredyty gotówkowe online dla swoich własnych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *